SGK SİTESİNE UAVT GİRİŞİ YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

SGK SİTESİNE UAVT GİRİŞİ YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

SGK SİTESİNE UAVT GİRİŞİ YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.
İşverenlerimizin işyeri adres bilgilerini, e-Bildirge ana menüde yer alan 'Ulusal adres veri tabanı' ekranı vasıtasıyla güncellemeleri gerekmektedir
SGK Sitesine girildiğinde bant olarak geçen “Dikkat adres bilgilerinizi....UAVT ....” yazıyı tıklayarak ilgili kısma girebiliriz.
İlgili kısımda:
İşyeri Adres Bilginiz
İşyeri Adresiniz herhangi bir il veya ilçe merkezinde ise İl/İlçe Merkezi, herhangi bir beldede ise Belediye Adresi veya herhangi bir köyde ise Köy Adresi seçeneklerinden birini işaretleyerek ilgili adres bileşenlerini seçiniz.
İşyeri Adres Bilgilerinize sistemden ulaşamıyorsanız lütfen bir sonraki gün tekrar sisteme girerek adres bilgilerinize ulaşmayı deneyin.
Eğer İşyeri Adresinizi sistemde tekrar bulamıyorsanız adresiniz sistemde kayıtlı olmayabileceği gibi numarataj çalışmaları sırasında adres bileşenleriniz değişmiş de olabilir. Bu durumda bağlı bulunduğunuz Belediye veya İl Özel İdaresi ile iletişime geçerek yeni adres bileşenlerinizi öğrenebilir veya adresinizi sisteme tanıtılmasını sağlayabilirsiniz.
İşyeri Adresinizi kaydetmek için adresinizi seçtikten sonra Kaydet düğmesine basabilirsiniz. Adresinizi tam olarak bilmemeniz halinde kayıtlı olup olmadığınızı tespit etmek mümkün değildir. Kayıtlı olduğunuz adresi öğrenmek için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir. 


Ulusal Adres Veritabanı Sistemine girdiğinizde adres bilgilerinizi bulamıyorsanız;
1 "İşyeri Uavt Adres Bilgileri -->İlçe" kısmının doğru gelip gelmediğini kontrol ediniz.
2.Eğer "İlçe" bilgisi bulunduğunuz İlçe değilse veya Mahalleniz başka bir ilçenin sınırlarına bağlanmışsa,İlçe bilginizi değiştirmek için bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezine giderek İlçe kısmını bulunduğunuz İlçe Adı ile değiştiriniz.
3.Daha sonra tekrar Ulusal Adres Veritanı programına girerek adres bilgilerinizi giriniz.
Ulusal Adres Veritabanı Sistemi ile gireceğiniz adres bilginiz şu aşamada İşyeri Adresiniz veya Tebligat Adresiniz olarak kullanılmayacaktır.

Herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda uavtisyeriadres@sgk.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 
 
 
 
UAVT ADRES MENÜ
 
Kullanıcı İşlemleri
Çıkış Yap
 
Uavt Adres Giriş
İl/İlçe Adresi
Köy Adresi
Belediye Adresi
 
İşyeri Uavt Adres Bilgileri
[*] İl
:
 
[*] İlçe
:
 
[*] Mahalle
:
 
[*] Cadde/Sokak
Bulvar/Meydan
:
 
[*] Dış Kapı
:
 
[*] İç Kapı
:
 
 
İşyeri UAVT adres bilgileri kısmında İli,İlçesi,mahallesi,cadde/sokak adı,dış kapı no,iç kapı no kısımları yazdırılır.(Bu bilgilerin tamamı olanı işaretleme yöntemi ile dolmaktadır.)Yoksa UAVT ile ilgili yanlışlık vardır.
Bu durumda Kayıtlı olduğunuz adresi öğrenmek için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.
 
BOLU SMMMO

Haberin kaynağı : http://www.bolu.smmmo.org.tr
Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası